Skuteczna regeneracja i ochrona skóry

Jedną z podstawowych funkcji skóry jest ochrona organizmu przed działaniem różnych czynników zewnętrznych, takich jak zmienne warunki atmosferyczne (mróz, silny wiatr) lub szkodliwe substancje chemiczne i drobnoustroje pochodzące z otaczającego nas środowiska. Za tą skuteczną ochronę odpowiada między innymi naturalny płaszcz hydro-lipidowy znajdujący się na powierzchni naskórka. Jest to mieszanina substancji tłuszczowych pochodzących z cementu międzykomórkowego i sebum oraz substancji rozpuszczalnych w wodzie pochodzących z potu, które cienką warstwą pokrywają powierzchnię skóry. Mieszanina ta ma lekko kwaśny odczyn, a w jej składzie znajdziemy m.in. ceramidy, cholesterol, wolne kwasy tłuszczowe, kwas mlekowy i aminokwasy. Poza właściwościami ochronnymi, płaszcz hydro-lipidowy również skutecznie zatrzymuje wodę w naskórku i zapobiega jej odparowaniu oraz zmiękcza, uelastycznia i wygładza powierzchnię skóry.

Niestety, nieprawidłowo zbudowany płaszcz hydro-lipidowy traci swoje podstawowe funkcje ochronne, co może skutkować pojawieniem się różnych problemów dermatologicznych. Najczęściej skóra staje się sucha, szorstka, łuszcząca się i zdecydowanie łatwiej ulega podrażnieniom. Zwiększa się również ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych i infekcji, ze względu na łatwiejsze wnikanie alergenów i drobnoustrojów w głąb skóry.

Dlatego idealnym rozwiązaniem tych problemów jest zastosowanie odpowiednio dobranych, specjalistycznych kosmetyków, które skutecznie odbudują warstwę ochronną skóry. Preparaty te powinny zawierać składniki aktywne, które w naturalny sposób wzmocnią płaszcz hydro-lipidowy i zregenerują komórki naskórka. W ich recepturze powinny się znaleźć oleje roślinne bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) takie jak olej z ogórecznika, wiesiołka lub olej sojowy oraz olej jojoba. Do cennych składników aktywnych należy również naturalny skwalan pozyskiwany z oliwek, ceramidy, trójglicerydy kwasy kaprynowego i kaprylowego oraz parafina płynna. Dzięki ich działaniu skóra zostanie szybko zregenerowana, a jej funkcje ochronne ulegną wzmocnieniu.

logo-footer